کولر های تابلو برق Klimexs ترکیه

شرکت ماهان تهویه مانا نماینده شرکت  Klimexs  تامین کننده کولر های تابلو برق با برندفوق میباشد.

شرکت Klimexs با بیش از سه دهه فعالیت در تولیدخنک کننده های صنعتی یکی از پیشروترین تولیدکننده های انواع کولر های تابلو برق میباشد.

از مزیت های شرکت Klimexs استفاده از تجهیزات اروپایی در تولیدات خود و همکاری با شرکت های اروپایی نظیر  EBM  آلمان (فن کندانسور و فن اواپراتور) ،دیکسل ایتالیا  (تجهیرات کنترلی) و… میباشد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر یا قیمت محصولات و مشخصات فنی کامل با واحد فروش صنعتی شرکت ماهان تهویه مانا تماس حاصل فرمایید.

کولر تابلو برق

کولر تابلو برق

 

 

 

کولر تابلو برق چیست؟

کولر صنعتی تابلو برق دستگاه هایی است جهت خنک نگه داشتن ادوات نصب شده داخل تابلو و کنترل میزان رطوبت داخل تابلو ( قطعاتی مانند: اینورترها در تابلوهای برق نیازمند دمای متعادل و رطوبت مناسب جهت عملکرد بهتر و عدم آسیب می باشند.

  

طریقه محاسبه ظرفیت کولر تابلو برق:

جهت محاسبه ظرفیت سرمایشی مورد نیاز هر تابلو بررسی تجهیزات نصب شده داخل تابلو حائز اهمیت می باشد.

میزان گرمای تولیدی قطعات داخل تابلوهای برق در پلاک مشخصات هر دستگاه مشخص می باشد.

بعد بررسی میزان گرمای تولید شده توسط تجهیزات داخل تابلو ظرفیت کولر بر اساس BTU/H محاسبه میگردد.

 

در صورت عدم اطلاعیه از ظرفیت گرمایی تجهیزات با ارسال پلاک دستگاه به تیم فنی و مهندسی شرکت ماهان تهویه مانا کارشناسان ما می توانند ظرفیت مورد نیاز را به شما اعلام نمایند.

 

نصب کولر تابلو برق؟

نصب کولرهای تابلو برق کار آسانی می باشد و با چند برش ساده در بدنه کناری ، روبه رو یا سقف تابلو بر اساس شابلون موجود نصب میگردد و بعد با توجه به ظرفیت کولر فیوز مناسب انتخاب می گردد.


 

کولر تابلو برق چگونه کار می کند؟

کولر های تابلو برق شبیه انواع سیستم های سرد کننده تراکمی ( کولرهای گازی ، چیلر و … )   می باشد و متشکل از کمپرسور ، اواپراتور ، شیر انبساط و … که همگی یک بسته کامل جمع آوری شده اند می باشد ،قسمت کندانسور که عموما به صورت هواخنک میباشد، توسط فن در مجاورت هوای بیرون قرار دارد و قسمت سرد کننده ( اواپراتور دستگاه ) کار خنک سازی تجهیزات داخل تابلو را برعهده دارد و توسط فن هوای گرم را از روی اواپراتور دستگاه عبور و بعد از خنک سازی و جذب رطوبت مجدد به داخل تابلو پرتاب می کند و باعث خنک سازی داخل تابلو می گردد.

عموما بهترین دمای عملکرد قطعات داخل تابلو ۲۵ درجه سانتی گراد می باشد.

 

 

نگهداری و تعمیرات:

کولرهای تابلو برق نیز همانند انواع سیستم های سرمایشی هم خانواده خود جهت بالا بردن عمر مفید نیاز به نگه داری دارند ، اصول نگه داری این سیستم ها مشابه کولرهای گازی می باشد و باید همه چند وقت یک بار با توجه به محیط نصب شده جهت نگه داری بهینه ، کندانسور دستگاه مورد بازبینی و درصورت نیاز شستشوگردد ،همچنین در قسمت اواپراتور دستگاه نیز فیلتر وجود دارد که می بایست مورد بازبینی شستشو و یا تعویض قرار گیرد.

در صورت عدم کارکرد و یا پایین آمدن راندمان دستگاه می بایست موارد فوق الذکر بررسی گردد در صورت عدم حصول نتیجه باید موارد دیگری چون اندازه گیری گاز مبرد و… مورد بررسی قرار گیرد.

تیم خدمات پس از فروش شرکت ماهان تهویه مانا به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی مشتریان محترم می باشد.

 

انواع کولر تابلو برق ؟

دیواری :

سقفی:

با توجه به نوع تابلو برق و تجهیزات نصب شده کولرهای تابلو برق عموما به دو صورت دیوار  ( نصب  در دیواره های جانبی یا روبه روی تابلو ) و به صورت سقفی ( نصب روی سقف تابلو ) تولید می گردد.

 

 

  

 

جمع بندی :

حساسیت اجزا و قطعات و سالم نگه داشتن  تجهیزات صنعتی و تجهیزات گران قیمت تابلو های برق  در خطوط تولید هر کارخانه دغدغه مهم هر تولید کننده میباشد ما در ماهان تهویه مانا با استفاده از تجربه مدیران و نیازمشتریان محترم اقدام به بهینه سازی سیستم های سرد کننده صنعتی نموده ایم .

و امیدواریم با ارایه خدمات مناسب در تجهیزات و سیستم های که نیاز به محصولات سرمایشی دارند  خدمات مناسب ارایه نماییم.

 

 

 

برخی از مشتریان