روفتاپ پکیج های قابل حمل ماهان تهویه مانا (MTM)

 

یکی دیگر از محصولات شرکت ماهان تهویه مانا تولید پکیج های برودتی قابل حمل میباشد. که به دو صورت قابل عرضه میباشد روفتاپ پکیج های تولید کارخانه ماهان تهویه و روفتاب پکیج های وارداتی که  از معتبر ترین کمپانی های اروپایی و چینی (روفتاپ پکیج مدیا ،روفتاپ پکیج تیکا) تهیه میگردد.

 

 

از برند های معتبر اروپایی نظیر زیمنس آلمان، نیکوترا ایتالیا و دها برند معتبر دیگر در ساخت پکیج های برودتی ماهان تهویه مانا استفاده میگردد.

روفتاپ پکیج یا پکیج های برودتی ماهان تهویه مانا از ظرفیت برودتی سه تن تا شصت تن برودت، در دو نوع T1 (معمولی) و T3 (حاره ای) ساخته می شود.

روفتاپ پکیج پرتابل

 

روف تاپ پکیج های قابل حمل(پرتابل) ماهان تهویه مانا 

 

 

روفتاپ پکیچ یا پکیج های برودتی (پکیج یونیت ،پکیج سرمایشی) در واقع یک سیستم کامل از نظر تهویه مطبوع میباشند ، در این سیستم ها  قابلیت اضافه کردن انواع فیلتر ها (هپا ،کیسه ای، جی ۴ و آلومینیومی ) جهت کاربرد های مختلف دارند، همچنین میتوان انواع سیستم های تزریق رطوبت ، نصب کویل های سرمایشی و گرمایشی  بر اساس نیاز مصرف کننده را اضافه نمود.

همچنین در پکیج های برودتی امکان نصب کانال برگشت نیز وجود دارد و این امر باعث کاهش مصرف انرژی میگردد.

روف تاپ پکیج های قابل حمل طوری طراحی شده اند که قابلیت ارایه صد درصد هوای تازه را دارا میباشند.

و نیازی به کانال برگشت نیست.

روفتاپ پکیج پرتابل چیست؟ و چه تفاوتی با پکیج های سرمایشی معمولی دارد؟

عملکرد این مدل پکیج برودتی مشابه پکیج های معمولی می باشد و فقط در قسمت شاسی و مونتاژ  تغییرات اساسی صورت گرفته است. در ادامه به اختصار توضیحاتی در مورد عملکرد سیستم روفتاپ پکیج توضیح داده میشود. 

درصورت نیاز به هرگونه مشاوره میتوانید با شرکت ماهان تهویه مانا تماس حاصل فرمایید.

در واقع سیستم روفتاپ پکیج تشکیل شده است از یک قسمت هواساز با یک خروجی هوای سرد و دو وروری (ورودی هوای تازه و ورودی هوای برگشتی )  که قابلیت این را دارا میباشد که با صد درصد هوای تازه ورودی عمل خنک کنندگی را انجام دهد.

شاسی و بدنه پکیج های سرمایشی قابل حمل: 

همانطوری که از اسم محصول مشخص است سیستم فوق قابل حمل و جابه جایی جهت نصب در محل های مختلف میباشد و بعد از اتمام عملکرد دستگاه به محل دیگری جابه جا میشود با توجه به این نوع کارکرد دستگاه نیاز است در تمامی اجزای نصب شده در داخل و حتی شاسی دستگاه انواع لرزه گیر نصب گردد. 

با اضافه شدن کویل گرمایشی به پکیج های برودتی این امکان فراهم میگردد که از پکیچ های سرمایشی در زمستان استفاده کرد و از خروجی هواساز هوای گرم خارج گردد. باتوجه به منطقه جغرافیایی نوع کویل گرمایشی از نظر ابعاد و ردیف های کویل تفاوت دارد. 

در برخی از مدل های روفتاپ پکیج (عموما وارداتی ها نظیر روفتاپ پکیج مدیا) از سیستم هیت پمپ جهت سیکل گرمایش استفاده میگردد.

با هایژنیک شدن سیستم هواساز و استفاده از فیلتر های مخصوص میتوان از این سیستم جهت نصب در بیمارستانها ، دارو سازی ها و تمام فضاهایی (فضاهای اتاق تمیز یا clean room)که نیاز به تهویه مخصوص دارند را استفاده نمود.

اجزای داخلی پکیج برودتی
اجزای داخلی پکیج برودتی

قسمت دوم  روفتاپ پکیچ در واقع تشکیل شده است سیستم سرد کننده که متشکل است از کمپرسور و تجهیزات ومربوطه شبیه یه سیستم چیلر با این تفاوت که در سیستم چیلر سیال آب میباشد و در داخل اواپراتور چیلر آب جریان دارد ولی در سیستم روفتاپ پکیچ به این شکل نیست و سیال داخل اواپراتور گاز های مبرد میباشند.

 به این امر در سیستم روفتاپ پکیج و وجود گاز مبرد (فریون R22  ، R410 , R407  و …) و پایین بودن دمای گاز در قسمت اواپراتو و مجاورت مستقیم با هوا باعث رطوبگیری خیلی قوی تر نسبت یه سیستم چیلر و هواساز و همچنین قدرت سرد سازی قدرتمند تر شده است 

اجزای اصلی سیستم سرد کننده : 

  1. کمپرسور 
  2. کندانسور
  3. شیر انبساط (الکترونیکی یا ترموستاتیکی)
  4. فن کندانسور
  5. تابلو قدرت و سیستم کنترل

 

روفتاپ پکیج یا پکیج های برودتی ماهان تهویه مانا از ظرفیت برودتی سه تن تا شصت تن برودت، در دو نوع T1 (معمولی) و T3 (حاره ای) ساخته می شود.

مشخصات روفتاپ پکیج
مشخصات روفتاپ پکیج ها

 

برخی از مشتریان